Koloběžky

Výrobci, stavitelé, prodejci

  

KLASICKÉ KOLOBĚŽKY

Velamos - VÝROBCE (CZ) - www.kolafavorit.cz
Zřejmě největším a co do dostupnosti výrobků na trhu nejznámějším výrobcem koloběžek u nás bývala firma Velamos. Její výrobky jsou nyní k dostání v podnikové prodejně Favorit v Olomouci a v e-shopu www.kolafavorit.cz. Dřívější produkci v oblasti koloběžek pro dospělé jsme léta prověřovali v našem závodě, o kvalitě (zejména nosného rámu) jsme si bohužel neudělali nejlepší obrázek (oba námi používané stroje z 90. let měly po 24hodinovém provozu ohnutou řídítkovou tyč a prohnutý rám, což způsobovalo drhnutí stupačky o nerovnosti na trati). Dnes firma vyrábí hlavně menší, dvanáctipalcové koloběžky, v případě modelu „sport“ již s vyztuženým rámem...

 

Vella Náchod s.r.o. - VÝROBCE (CZ) - www.vella.cz
Vella, s.r.o. NáchodNejvětším konkurentem pro Velamos v kategorii „klasických“ koloběžek bývala tato náchodská firma. Dnes vyrábí a šije cyklistické a jiné sportovní potřeby, stále se však občas v e-shopu objevují koloběžky. Originální konstrukční řešení měl v minulosti nabízený model „Speedboard“ s dřevěnou stupačkou (prověřeno ve 24hodinovém závodu, bez chyby).

  

MIBO - VÝROBCE (CZ) - www.mibo.cz
Významným současným
MIBOvýrobcem koloběžek na českém trhu je firma MIBO (Břetislav Michálek) z Rožnova pod Radhoštěm. Koloběžky vyrábějí převážně nižší, což přináší značné výhody - menší odpor, váha atd. Pro méně zkušené jezdce to však zpočátku může znamenat i nevýhodu v podobě bolestivosti netrénovaných zad (ale jak zpívá Nohavica - „...tak se musí jet a všechno časem přejde“). Na jejich stránkách naleznete všechny informace (včetně rozměrů a fotografií), které potřebujete k rozhodnutí, zda si jejich koloběžku koupíte či nikoliv.

 

HOTA Ostrava - VÝROBCE (CZ) - www.hota.cz
Český výrobce všeho možného, který má mezi svými výrobky docela velký výběr koloběžek - od skládacích hliníkovek až po velice pěkné „dospělácké“ závodní stroje. Velmi příjemné ceny.

[zaslal LadislavStaněk a JJ]

 
KOSTKA - VÝROBCE (CZ) - www.kolobezky-kostka.cz
Firma KOSTKA Marek se zabývá výrobou a prodejem koloběžek, rámů kol, lakováním práškovou barvou, zámečnickou výrobou a výrobou na zakázku. Firma má dlouholeté zkušenosti a zázemí na trhu s koly (byla hlavním dodavatelem pro firmu OLPRAN), nyní se snaží prorazit na trhu sama pod názvem KOSTKA.

[zaslal Radovan Šín ml.]

 
Petr Kulišťák - VÝROBCE (CZ) - www.kolobrndy.cz
V Rožnově pod Radhoštěm se dají sehnat pěkné sportovní koloběžky nízkého typu. Model „Bizon“ je však regulérní velkou koloběžkou osvědčeného stylu „velké přední, malé zadní“. On-line objednávkový formulář, výbava stroje „na klíč“. Základní cena cca 3 200 Kč, slevy a doplatky dle zvolené konfigurace stroje.

[zaslal Ladislav Staněk]

  

Intrea - VÝROBCE (CZ) - www.intrea.cz
Český výrobce s velmi širokým sortimentem koloběžek až do velikosti kol 28", prodávaných pod obchodní značkou Yedoo. E-shop a velmi přijatelné ceny. V nabídce mají také dětské koloběžky a skládací hliníkovky.

 

K-bike - VÝROBCE (CZ) - www.kolobezka.com
Dvanáctipalcové (příp. s předním 16") koloběžky z dílny Petra Vavruši ze Zlína.

  

Kickbike - VÝROBCE (CZ) - www.kolobezky-kickbike.cz
Koloběžky typu „velké přední, malé zadní“. Ceny převážně od 10 000 Kč.

  

Tretroller - VÝROBCE (D) - www.tretroller.de
Německá firma na výrobu koloběžek. Velmi pěkné stránky (v němčině), fotografie nabízených modelů atd.

[zaslal Michal Medvěd Sankot]
  

Petr Hub - PRODEJCE (CZ) - www.kolobezky.com
Prodejce koloběžek Kickbike, Vella, K-bike, Mibo.

  

Olpran - PRODEJCE (CZ) - www.olpran.cz
Přední český výrobce jízdních kol nabízí také několik typů koloběžek, jedná se však pouze o skládací nebo dětské stroje.

  

Dakosport - PRODEJCE A PŮJČOVNA (CZ) - www.dakosport.cz
Obchod s českými koloběžkami firmy Kostka. Stroje nejen prodávají, ale také půjčují (cca 300 Kč za den), a to i početnějším skupinám. S ohledem na sídlo v Brně vhodné hlavně pro brňáky...

[odkaz zaslal Jakub Rejnuš]

 

Udělej si sám - STAVITELÉ (CZ)
Nejlevnějším a české povaze nejbližším způsobem, jak přijít ke koloběžce (legálně), je domácí výroba. Osvědčily se stroje, vyrobené ze starých jízdních kol značky Favorit, několika kousků trubek a plechu. Takto sestrojená koloběžka (většinou s galuzkama) je lehká a neuvěřitelně rychlá, jízda na ní méně unavuje, avšak nezkušenému jezdci se může stát téměř osudnou, protože je vratká a má velkou hybnost. Máte-li odvahu, vyražte k babičce do stodoly pro starého Favorita a pusťte se do práce!

  

  

SKLÁDACÍ HLINÍKOVÉ KOLOBĚŽKY,
ELEKTRICKÉ KOLOBĚŽKY,

RARITY

a další nesmysly

HOTA Ostrava - VÝROBCE (CZ) - www.hota.cz/katalog/kolobezky/?str=
Kromě běžných hliníkovek nabízí i jeden extra model - bez koleček! Prý „na uježděný povrch“...

[zaslal LadislavStaněk]

 

Micro - VÝROBCE (TWN, CH, D, CZ) - www.micro-kolobezky.cz
Český distributor hliníkovek, vyráběných na Thaj-wanu, ve Švýcarsku a Německu. V sortimentu také kickboardy (dvě kolečka vpředu, jedno vzadu). Vše ověnčeno spoustou certifikátů, k tomu ovšem odpovídající ceny.

  

Intrea - VÝROBCE (CZ) - www.intrea.cz
E-shop se skládačkami vlastní výroby za příjemné ceny.

[zaslal DD]

 

Worker - VÝROBCE (CZ) - www.worker.cz
Výrobce
skládacích koloběžek Worker.  

 

Cyclestar - VÝROBCE  (CZ) - www.cyclestar.cz

Hitem budoucnosti jsou určitě koloběžky této firmy, které obsahují i elektromotor s dojezdem až 12 km. Některé modely jsou nabízeny i s příslušenstvím: Martina, cca 23 let, 180 cm, černovláska, kontakt na adrese firmy :-)

  

Motokoloběžky - VÝROBCE  (CZ) - www.motokolobezky.cz
Chcete jezdit do práce na koloběžce, ale nemůžete si dovolit vypadat jako „magor“? Na těchle hliníkových koloběžkách s elektrickým (nebo benzínovým) motorkem můžete jezdit i v kvádru a s kufříkem...

 

Nejty - FOTOGRAF  (CZ) - www.nejty.com
Na těchto stránkách najdete model, který bude zajímat hlavně truckery, příp. harlejáře. Základ jsou pořádný kola, to je jasný. No ale to příslušenství taky nevypadá zle...

[zaslal Nejty]

 

 

Získáte-li tip na výrobce, stavitele či prodejce zde neuvedeného,
zašlete podrobnosti na kolobezky@atlas.cz !

 


 

© Žid
20. dubna 2014
kolobezky@atlas.cz