Archiv starších aktualit

24 hodin na koloběžce

Příjemné počasí vyneslo na první příčku Tři s mákem

21. 05. 2015

Na putovní kuželku (v krásné dřevěné krabičce od Yedoo) se zapisuje další jméno - 27. ročník Le Stromovka vyhráli Tři s mákem. Předstartovní výměna triček za mák se jim tedy vyplatila...

Na krásné trati s novým asfaltem od druhého viaduktu se závodilo jedna radost. Výjimečně bylo po celou dobu závodu sucho a výrazně chladné ráno naopak všechny motivovalo k zahřátí se pohybem. Tři s mákem si své prvenství vybojovali výkonem 241 kol, což odpovídá 578,4 km a je to nejvyšší vítězný výkon za posledních pět let (a nevěřte titulku, počasí to za ně rozhodně neoddřelo). Grassel ani Yedoo jim to však nedali zadarmo a zaostali jen pár (239, resp. 238) kol, rvouce se zároveň mezi sebou o druhou příčku. Čtvrté Parallo tak nechali deset kol za sebou (228).

Opět o něco lepší výkon než vloni předvedli stále se zlepšující Stopaři (219 kol), jejichž stáj tvoří jezdci, kteří sem před léty chodili fandit svým oddílovým vedoucím ještě coby děti. Bývalým vedoucím se postavy zakulacují a dech krátí, a tak vlajku Stopařů přebírá v závodu další generace :-) O pouhé kolo za Stopaři se umístil Club cestovatelů (218 kol).

O sedmou až desátou příčku se nerozhodně porvaly hned čtyři stáje - Horyinfo, Spolek lehkého švihu (rodinná stáj bývalých Ústečáků-Spolchemie, vítězů roku 2007 a 2009), Smraďoši (vršovický oddíl Poutníci) a Poslední (následníci skautské stáje Platan) - všichni shodně 208 kol. Dvě kola za nimi se umístil dejvický oddíl Sirius (206) s nejmladší závodnicí, pětiměsíční Zuzankou, a tři kola za ním Strahovští fofři (vysokoškolská stáj z kolejí Strahov).

Přes hranici 200 kol se nakonec nedostali vejprničtí Burgraři (196 kol), následování Nudlemi v triku (191) a jediným přípustným sportovním družstvem v závodu USK šachy (188).

Antibronzovou patnáctou příčku obsadili BrmBrm (skauti z Týnce a Kamenice, letos oslabeni o část stáje, účastnící se Vltava Run). Krásné předposlední místo patří Wemenům, kteří i přes veškerou snahu podlehli v tvrdém boji o poslední příčku bezkonkurenčně nejpomalejšímu Klídku. Zajet jedno kolo za 50 minut vyžaduje už opravdu velké úsilí a ne každý amatér to udýchá... (pro srovnání - nejlepší časy na opačném konci žebříčku se pohybují kolem pěti minut). Klídek tak dostal po právu za svůj antivýkon želatinové housenky.

 

Vítězná stáj pak získala kromě putovní kuželky ještě navíc poukázku na měsíční půjčovné růžových kol a koloběžek z pouličního projektu Rekola.cz - pro případ, že by je ještě v následujících dnech např. při cestě do práce posedla nutkavá potřeba zajezdit si...

 

V kategorii One Man Teamů se Honza alias Stařena utkal s Honzou alias Yedoo sólo. První Honza byl nakonec o trochu vytrvalejší (82 kol) než druhý (76 kol), oba však vydrželi s přestávkami po celou dobu závodu a dokonce pak ještě sami došli na vyhlášení výsledků. Klobouk dolů před jejich odhodláním i vytrvalostí! Rekordní výkon Tomáše ze Stopařů z roku 2013 (115 kol) však zůstal nepřekonán.

Žid

Výsledková listina 2015 >>

 

24 hodin na koloběžce

Do startu už jen hodiny...

15. 05. 2015

Před týdnem se startovní listina 27. ročníku nečekaně zaplnila do loňské podoby - svoji účast ohlásili Stopaři a také Čtvrté patro, pro zmatení nepřítele jedoucí pod staronovým názvem Strahovští fofři. Na startu tak stane osmnáct jezdců ze stabilních stájí, jeden od nováčků Mimoňů (dnes 11:00 odstoupili) a dva sólisté - Stařena a Yedoo sólo.

Po úspěchu a kladném ohlasu loňského zpestření na hlavní cestě je i na letošek připraven bombónek. Od původně zamýšleného uzavření jednoho či dokonce obou viaduktů jsem nakonec ustoupil (dodavatel Metrostav nezvládl dodržet nasmlouvaný termín), a tak se tentokrát jedná jen o výkop plynovodu v prvním viaduktu. Hlavní tubus by už měl být průjezdný, byť výkop bude pouze zasypán a ne zadlážděn (ale to už umíme z loňska, ne?), pro slabší povahy snad bude možný průjezd bočním tubusem (ovšem se zvýšeným ohledem na případné chodce). Situace se mění každou hodinou, takže vše bude jasno až odpoledne. Teda úplně vše ne - obloha jasná nebude, místo loňských osvěžujících koupelí však letos očekávejte spíše chladivý vánek v ranních hodinách...

Budkovné je letos 250 Kč za stáj (kromě OMT), parkování tradičně v dolní části Gotthardské na vyhrazených parkovištích - po startu si u mě vyzvedněte parkovačku za sklo.

Tak jedééém!

Žid

Startovní listina 2015 >>

 

24 hodin na koloběžce

Na startovní listině to žije

06. 05. 2015

Do startu čtyřiadvacetihodinovky ve Stromovce zbývá devět dnů a zaplněná startovní listina je stále ještě v pohybu... Po dlouhém napínání, zda startovní číslo 1 nezůstane neobsazeno, se nakonec Yedoo podařilo sestavit tým a má tak želízko v ohni jak v hlavní soutěži, tak v kategorii OMT (stájí jednoho jezdce). Nadšený výkřik Paralla „chachá, Yedoo nepoyedoo, paráda!“ tak byl bohužel zjevně předčasný...

 

Na druhém konci startovního pole naopak Karlínský gang vyklízí startovní pozici 101. Karlín má sice podle Ivana Hlase černou duši, ale stáj se tamějším borcům nakonec sestavit nepodařilo.

 

No a ti, kdo se nepřihlašují a neodhlašují, alespoň převlékají kabáty (teda spíš trika) a nakupují a prodávají jezdce:

Po valecne porade jsme se my, nudle s makem, rozhodli spojit s trema v triku, abychom se rozdelili na A team a B team. Tímto bych chtel nase becko, tedy stare nudle, prejmenovat na nudle v triku. V tomhle zavode je v sazce mnoho (slava, penize, prestiz...) a tymy musi uzpusobit svou taktiku vybirat mezi sebou ty nejlepsi z nejlepsich...

vitek s makem

 

Chtel bych zmenit nazev tymu ze soucasneho „Tři v triku“ na „Tři s  mákem“ jako stvrzeni naseho promichani s lidma z Nudli.

Ales

 

A ještě zdůvodnění od Velkého Máka:

7 hubenych let, nedostatek nudli i maku.. Ale prijde cas, kdy nudle povstanou z popela a znovu dosahnou toho, o cem sni kazdy muz: sevrit v dlani putovni kuzelku. Treste se, Grassele, Yedoo a ostatni, vas cas se blizi...

S nudli

Mak

 

Tak uvidíme, jestli z toho nakonec nebudou škubánky :-)

Žid

Startovní listina 2015 >>

 

24 hodin na koloběžce

S prvním jarním dnem je čas oprášit e-mail

21. 03. 2015

Zatímco koloběžku jistě každý z vás i přes zimu kontroloval alespoň jednou denně, s mailovou schránkou to určitě bylo slabší. Po jejím vysušení z loňského deštivého závěru ji možná ti vytrvalejší ještě párkrát použili přes léto, ale s příchodem zimy šla určitě do sklepa... Nuže teď je ten čas znovu k ní usednout! Najděte v šuplíku svůj login, vzpomeňte si na heslo a pošlete přihlášku své stáje do 27. ročníku „24 Le Stromovka“, který se pojede 15. - 16. května 2015! Startovní listina se otevírá - a již jsou na ní i první jména těch největších nedočkavců, kteří své přihlášky vyslali do boje o putovní kuželku raději s předstihem.

Pravidla >>

Startovní listina 2015 >>

Žid

 

 

starší --->


 

© Žid
kolobezky@atlas.cz