Archiv starších aktualit

  

<---    novější

 

 

24 hodin na koloběžce

Grassel počtvrté v řadě vítězem čtyřiadvacetihodinovky

 12. května 2019

Celkově popáté, z toho počtvrté v řadě se na putovní kuželku zapíše stáj Grassel. V jednatřicátém ročníku závodu „24 hodin na koloběžce“ opět obsadila první místo, a to s náskokem 34 kol před druhým Clubem cestovatelů a v závěsu za ním (s odstupem pouhých sedmi kol) bronzovými BrmBrm a (také jen o sedm kol) bramborovými Smraďochy. Páté a šesté místo obsadily stáje, které závod nedokončily - USK šachy vzdali (pro nedostatek jezdců) v sobotu po obědě, a tak je MOP Stopa Klánovice ještě dokázali do své rezignace dvě hodiny před koncem (kvůli promáčenosti dětských jezdců) předstihnout. Předposlední se umístil Klídek, který se nedokázal vyrovnat s extrémně nízkým výkonem Wemen a musel jim tak přenechat poslední příčku.

Závod se poprvé konal v Divoké Šárce, která by se do budoucna měla stát jeho novou domovskou lokalitou. Trať je v mnoha ohledech náročnější, než bývala ve Stromovce, zejména když zaprší - čož jsme si v sobotním odpoledni užili hned dvakrát (přičemž závěrečná bouřka hodinu před koncem byla opravdu exkluzivní).

Zvláštní cenu získali Sam z Klídku za absolvování jednoho kolečka pozpátku (bez ohlížení, jen s pomocí navigátora) a Bára ze Smraďochů za přečtení celých pravidel závodu (bez pomoci navigátora).

Příští ročník se pojede v termínu 15. - 16. května 2020.

Výsledková listina 2019 >>

Přehled vítězů 1987 - 2019 >>

Žid

  

24 hodin na koloběžce

24 hodin na koloběžce po Dé jedničce

 19. dubna 2019

 

SENZAČNÍ ODHALENÍ! (Praha) - Štafetový koloběžkový závod 24 hodin na koloběžce radikálně mění trasu i lokalitu! Nově se závod bude startovat v Humpolci a povede po D1 až k zatáčce do Vídně, dále pak přes Pelhřimov kolem vyhlášeného krematoria a po mostě přes Želivku zpět do Humpolce.

 

Tak tolik bulvár, a teď trochu serióznějších informací :-)

Jak už bylo avizováno při vyhlášení výsledků loňského 30. ročníku, komplikace s pořádáním ve Stromovce poslední léta spíše přibývají a tak nastal čas zvednout kotvy...

Další ročník „24 hodin na koloběžce“ se tedy pojede o víkendu 

10. - 11. května 2019 v Divoké Šárce

(pokud si někdo z pilnosti již vloni zapsal původně vyhlášený termín o týden později, tak se omlouvám, ale z organizačních důvodů to nešlo dodržet).

 

Přestěhování závodu do Divoké Šárky znamená různé dílčí změny oproti dosavadním ročníkům:

  • trať závodu je kratší, měří jen 1,6 km (ve Stromovce dosud 2,4 km)
  • trať není rovinatá, převýšení činí 11 m; uprostřed stoupání je umístěn start / cíl, tj. střídají se zde jezdci a na přilehlé louce a mezi stromy je prostor pro zázemí stájí
  • trať závodu nemá jednotný povrch - cca 1100 m se jede po asfaltu (s nerovnostmi od kořenů) a zbylých 500 m je pěšina na okraji louky
  • s ohledem na výše uvedené půjde více o vytrvalostní závod (lámání rychlostních rekordů nebude úplně bezpečné)
  • s ohledem na výše uvedené se doporučují spíše kratší koloběžky se širšími koly a vyšším stupátkem (s galuzkami hrozí při blátivém počasí triatlon 1100m jízda + 500m běh s koloběžkou + 20m střelba na organizátora)

  

Trať závodu, její profil, okolí a přístupové cesty si můžete prozkoumat na Mapy.cz: https://mapy.cz/s/3r59K

Pro snazší orientaci v novém prostředí byly jednotlivé významné body na trati opatřeny místopisnými názvy:

 

A pár organizačních informací (podrobněji viz pravidla):

  • cesta k místu konání závodu - nejkratší přístup je od zastávky Nová Šárka, a to buď pěšinou přes pole přímo od zastávky (v lese je pak ale nepříjemný strmý sešup na cestu), nebo podél Evropské nahoru a v úrovni benzínové pumpy pěšinou přes pole (v mapách neznačeno). K Nové Šárce dojedete busem 119 z Nádraží Veleslavín, příp. autem do ulice Navigátorů, kde můžete zaparkovat.
    Pro vykládku věcí je také možné (na vlastní riziko) odbočit autem z Evropské k poli (při jízdě z centra), a to před druhou lampou za velkou směrovou tabulí, cca 250 m za úrovní benzínové pumpy MOL - viz mapu. Toto místo však lze použít jen pro zastavení a vyložení / naložení, není zde možné parkovat!!!
  • voda a kadibudka - vodu je možno brát ze studánky Habrovka. U Zlodějky je dřevěná kadibudka.
  • šrotovné a budkovné - šrotovné se nevybírá, žádná vyhrazená místa k parkování nebudou - v ulici Navigátorů je možné zaparkovat legálně a zdarma. Startovné tak bude jednotné ve výši cca 150 Kč a uhradí se z něj budkovné majitelům kadibudky.

Startovní listina 2019 >>

Pravidla >>

Žid

 

 

starší --->

  


 

© Žid
kolobezky@atlas.cz