Archiv starších aktualit

  

<---    novější

 

Odloženou a zkrácenou čtyřiadvacetihodinovku vyhrál Grassel, nadřel se i Opičák

říjen 2020

Nezvykle v podzimním prostředí letos proběhl 32. ročník závodu „24 hodin na koloběžce“. Z přihlášených šesti stájí nakonec odstartovaly čtyři - Grassel, UFO, Klídek a Wemena. MOP Stopa Klánovice pro nedostatek jezdců účast odvolali již v týdnu před závodem a Smraďochy nahradil jejich stájový kapitán Opičák coby One Man Team.

Startovní pole se brzy polarizovalo - Grassel bojoval s UFO a Klídek s Wemeny (přičemž Klídek se pod rouškou tmy neštítil použít i nesportovní prostředky typu intradimenziální transportace vybavení soupeře apod.). Do poklidného závodního klání nakonec zasáhla sobotní změna počasí, která zhoršila terén na trase i vzhled jednotlivých jezdců a významně tak snížila jejich odhodlání pokračovat v závodu. Vzhledem k dosaženým výsledkům a z nich plynoucí jednoznačnosti konečného pořadí stájí tak byl závod nakonec ve 14:00 kontumačně ukončen po uplynutí 21 hodin. To ovšem negativně ovlivnilo výkon Opičáka, který si za podpory věrné fanynky šetřil zbytek sil na závěrečné odpoledne a předčasným ukončením přišel o možnost je využít... Jelikož však neměl ve své kategorii OMT soupeře, mohl se nakonec i přesto radovat ze zaslouženého banánu pro vítěze :-)

Termín pro další ročník je 14. - 15. května 2021.

Výsledková listina 2020 ->

Žid

 

Startovní listina odloženého tradičního závodu otevřena

1. září 2020

Po jarním distančním závodu přichází konečně tradiční PREZENČNÍ čtyřiadvacetihodinovka. Z původně nabízených termínů se nenašel ani jeden, který by vyhovoval většině stájí, a proto se závod uskuteční úplně jindy :-) Takže:

32. ročník „24 hodin na koloběžce“ se pojede

v říjnu 2020 v Divoké Šárce

Bude to zas trošku jiný zážitek než obvykle - některé stromy už budou pomalu žloutnout, ráno bude určitě ukrutná kosa a pokud náhodou nenastane babí léto, určitě přijde i nějaký ten podzimní celodenní déšť... No to si prostě nesmíte nechat ujít!!!

Žid

Startovní listina ->

Pravidla ->

 

Dobojováno - netradiční závod vyhráli Smraďoši

24. května 2020

Neobvyklá doba přináší i neobvyklé nápady - a tak kvůli Mylunovu skuhrání nad odložením klasického závodu „24 hodin na koloběžce“ vznikla myšlenka na uspořádání mimořádného závodu v tradičním květnovém termínu v mezích, stanovených aktuálně platnými vládními opatřeními - tedy distančně, bez přímého setkání všech jezdců ve stejný čas na stejném místě. Stejný čas tedy zůstal, ale trasu si mohl každý jezdec vybrat vlastní, např. v okolí svého bydliště - a tak se závod „24 hodin na koloběžkách“ jel na nejrůznějších trasách po celé Praze i jejím okolí (z Vinohrad do Prokopského údolí, v Klánovickém lese, na Vyšehradě, večerní Prahou z Opatova do Vraného a noční ze Zahradního Města na Veleslavín, z probouzejícího se Veleslavína do Kralup nad Vltavou, v Kolovratech, Malešicích, na Střížkově, v Divoké Šárce, Průhonicích i Velkých Přílepech).

Tuto netradiční výzvu přijaly dvě skautské stáje - Smraďoši z oddílu Poutníci a Wemena ze Skasapy, a jedna stáj rodinná - Židovice (to aby bylo komu udělit pomyslnou bronzovou medaili). Na počasí si nemohl nikdo stěžovat, bylo krásně slunečno a zároveň žádné vedro (jen noční jezdci by asi ocenili větší teplo, než lehce mrazivé 4°C), a tak se on-line zapisovací tabulka již od startu vesele plnila kolečky. Smraďoši si závod rozdělili do časových úseků, které rozepsali mezi jednotlivé jezdce, a jezdili nonstop; Wemena postupovala (s výjimkou noční pauzy) obdobně a Židovice jezdily v několika denních a jedné noční etapě podle nadšení a sil jezdců.

Největší nasazení předvedli Smraďoši se svými nočními dálkovými jezdci Opičákem, Pajdákem a Karou, a po zásluze tedy při následném on-line vyhlašování výsledků formou videokonference obdrželi exkluzivní smrdící neputovní kuželku z dílny devítileté výtvarnice ze Židovic :-)

Zážitky mnohých jezdců zůstaly zaznamenány také na dalších listech zapisovací tabulky a je možné si je přečíst i v ucelené formě pod výsledkovou listinou na níže uvedeném odkazu. Při vyhlášení výsledků pak zaznělo, že přestože si nikdo nepřeje opakování virové epidemie, tato forma závodění by se v budoucnu zopakovat mohla, zážitek to byl neobvyklý a zajímavý... tak uvidíme ;-)

Žid

Výsledková listina DISTANČNÍHO závodu ->

Dojmy a zážitky jednotlivých jezdců ->

Sdílená zapisovací tabulka včetně zápisků jednotlivých jezdců ->

 

Třetí stáj přihlášena do distančního koloběžkového klání

13. května 2020

Nechat si ujít příležitost získat bezpracně bronzovou medaili, to by bylo trestuhodné - proto se na startovní listině objevila dosud neznámá třetí stáj! Takže pokud se už nikdo další nepřihlásí, stačí zajet jedno symbolické kolečko a bronz je v kapse ;-)

Žid

Startovní listina DISTANČNÍHO závodu ->

Pravidla DISTANČNÍHO závodu „24 hodin na koloběžkách“ ->

 

Na startovní listině jsou první dvě stáje

11. května 2020

Do mimořádného distančního závodu „24 hodin na koloběžkách“, který se pojede v termínu tradičního závodu (15.-16.5.2020), se přihlásily první dvě stáje - Smraďoši a Wemena. Přidá se ještě někdo bude další?

Žid

Startovní listina DISTANČNÍHO závodu ->

Pravidla DISTANČNÍHO závodu „24 hodin na koloběžkách“ ->

 

Vyhlášení mimořádného distančního závodu 15. - 16. května !

 1. května 2020

Letošní ročník „24 hodin na koloběžce“ se pojede v odloženém termínu (viz níže), a proto je tu novinka - mimořádný distanční (tedy nikoliv prezenční) štafetový závod

24 hodin na koloběžkách“!

V čem to spočívá a jaký je rozdíl?

 • Závod se koná v původním termínu a časech řádného závodu, tedy 15. - 16. května 2020
 • Stáje se nemusí sejít na jednom místě, dokonce se nemusí sejít vůbec (ale mohou, záleží na domluvě jezdců).
 • Jezdci mohou jezdit kdekoliv a s kýmkoliv (včetně členů rodiny apod.) a tomu přizpůsobit míru dodržování hygienických opatření (roušky, odstupy apod.).
 • Jezdci si mohou sami zvolit trasu, rozhoduje pouze ujetá vzdálenost.
 • Zapisování „kol“ se bude provádět on-line do sdílené tabulky.

Jak na to?

 1. Přečtěte si pravidla DISTANČNÍHO závodu „24 hodin na koloběžkách“ ->
 2. Přihlašte svoji stáj - pošlete mail na kolobezky@atlas.cz
 3. Obdržíte odkaz na zapisovací tabulku, ten rozešlete členům své stáje (protože až do skončení závodu bude tabulka sdílena v režimu editace, bude zde na webu z důvodu bezpečnosti dat zveřejněn odkaz až po skončení závodu a změny sdílení do režimu čtení)
 4. Domluvte se s jezdci své stáje, zda si předem rozdělíte dobu trvání závodu a budete jezdit každý zvlášť ve vymezeném čase, nebo si budete štafetu předávat telefonicky dle vaší momentální kondice, nebo se sejdete na vybraném místě (možno i přímo na tradičních trasách v Divoké Šárce či Stromovce) a budete se střídat osobně jako při klasickém závodu
 5. Během závodu nezapomínejte na on-line zapisování ujetých „kol“ (resp. vzdálenosti)
 6. Po skončení závodu se podívejte, jak jste dopadli :-)

Žid

Startovní listina DISTANČNÍHO závodu ->

 

24 hodin na koloběžce

Jaký bude nový termín letošního závodu?

 26. dubna 2020

Je to smůla, ale tradiční květnový termín pro 32. ročník „24 hodin na koloběžce“, tedy 15. - 16. května 2020, který byl ohlášený vloni, je bohužel z pochopitelných důvodů nereálný.

Ale nevěšte koloběžky, nabízí se hned dvě řešení:

 1. závod se uskuteční v červnu, tedy v době, kdy již bude pořádání sportovních akcí pro více jak 50 účastníků možné (pravděpodobně 19. - 20. června)
 2. závod se přeloží na srpen/září, kdy už by měla být mírnější i opatření pro nošení roušek při pobytu mimo uzavřené prostory atp. (28. - 29. srpna, 4. - 5. nebo 18. - 19. září)

Úskalí varianty „A“ vidím v tom, že červen bude první měsíc bez platnosti většiny omezení, a mnoho akcí a aktivit atp. bude mít snahu přesunout se právě na tuto dobu. Navíc je to jediný měsíc před letními prázdninami, budou se v něm tedy koncentrovat termíny maturit, přijímaček, zkoušková období, ale také přípravy letních táborů a kdoví co ještě. Takže mnoho jezdců bude mít červen nabitý a koloběžky by u nich stejně musely ustoupit důležitějším věcem.

Problémem varianty „B“ je zase to, že není jisté, jaká bude v září situace - vir se může po současném uvolňování rozšířit a časem mohou přijít nová omezení...

V obou případech by bylo zachováno nové místo konání závodu, tedy Divoká Šárka (viz informace k loňskému ročníku).

Tož, co fčil? Pište, rád odpovím příště ;-)

Žid

 

 

starší --->

  


 

© Žid
kolobezky@atlas.cz