Archiv starších aktualit

<---    novější

Kokosáci ukončili pětiletou neporazitelnost Grasselu

15. květen 2022

Vítězem 34. ročníku závodu „24 hodin na koloběžce“ v pražské Divoké Šárce se letos poprvé stala stáj Kokosáci, která je volným pokračováním dřívějšího Siriusu, avšak v mladší sestavě. Při loňském debutu obsadili stříbrnou příčku s odstupem 16 kol a jejich letošní nasazení hned od začátku nenechávalo nikoho na pochybách, že se hodlají s Grasselem, jehož sestava byla tentokrát oslabena kvůli státnicím, utkat znovu. Brzy se ukázalo, že vysoký počáteční výkon rozhodně nebyl přepálený start, ale tempo, které hodlají udržet po celou dobu. A to se jim podařilo – jejich náskok v sobotu zvolna rostl, až nakonec zvítězili s rozdílem třinácti kol a o 7,2 km překonali hranici 500 ujetých kilometrů, což na trati v Divoké Šárce dosud nikdo nedokázal. Získali tak putovní kuželku pro vítěznou stáj, zatímco Grassel obdržel pamětní zlatou kuželku za nepřerušenou řadu svých předchozích pěti vítězství.

Bronzovou příčku obsadili po covidové pauze znovunastoupivší Smraďoši a kromě vítězství v distančním závodu 2021 tak dosáhli svého nejlepšího umístění v historii.

V první polovině závodního pole se s více než 300 najetými kilometry umístily ještě Koloběhny, Buráci (odštěpek Stopy) a Olymp. Těsně pod 300 kilometry skončila Stopa Klánovice, s velkým odstupem (ovšem stále s výkonem silně přes 200 km) následována letošními nováčky, stájí Arálie.

Na svých tradičně posledních pozicích letos musely Wemena a Klídek mezi sebe pustit Židovice, stáj vzniknuvší při distančním závodu v roce 2021.

V takřka ideálním počasí, které na koloběžkách málokdo pamatuje (neb ti, kteří ho zažili – jako třeba Dik z Klídku – si to už nepamatují) předvedli skvělé výkony i dva sólojezdci v kategorii One Man Team. Vzdálenost z Prahy do Vyškova (230 km) ujel Pampeliška z Wemen, o pouhých 30 km méně pak Tom z bývalých Stopařů. Oba tak výrazně zvedli traťový rekord OMT v Divoké Šárce, což bude velkou výzvou pro další roky.

Žid

Výsledková listina 2022 >>

Výsledky 1987 - 2022 >>

Přehled vítězů 1987 - 2022 >>

Další jména na startovní listině

8. květen 2022

K účasti v letošní čtyřiadvacetihodinovce v Divoké Šárce se přihlásili také Kokosáci ze Siriusu a jediní nováčci letošního závodu Arálie ze skupiny Čtrnáctka (sdružení Kondor). Vypadá to letos na pěkný závod ;-)

Žid

Pravidla závodu „24 hodin na koloběžce“ >>

Startovní listina 2022 >>

Už se to zaplňuje! Tak ještě někdo?

5. květen 2022

Po váhavém začátku se týden před startem závodu začínají příčky na startovní listině pěkně plnit... Kromě většiny loňských účastníků (Grassel, Olymp, Koloběhny, Wemena, Klídek) se po covidové odmlce vrací i další stáje z předchozích let - Smraďoši a Stopa Klánovice.

Velmi zajímavé to bude v kategorii One Man Team, kde se kromě wemeního Pampelišky opět objevil Tom z legendárních Stopařů, držitel dosud nepokořeného rekordu této kategorie z roku 2017 (302,4 km).

Žid

Startovní listina pro rok 2022 otevřena

10. duben 2022

Na základě vašich četných přání vám s potěšením oznamuji zahájení registrace stájí pro 34. ročník závodu „24 hodin na koloběžce“, který se pojede v Divoké Šárce v tradičním květnovém termínu