Vítejte na pražském koloběžkovém webu

NOVINKY

Vítězný Grasssel i Pampeliška nakonec neměli soupeře

21. květen 2024

Putovní kuželku po letošním závodu neozdobí jméno nové, ale již dobře známé - vítězem se stal Grassel, ač si to prvních 16 hodin závodu úplně nemyslel. Od začátku se totiž snažil držet tempo se Siriusem, který mu dával docela zabrat - po dvou třetinách závodu vedl Sirius zhruba o devět kol. Pak však Sirius zmizel (jeho účast byla časově omezená, termín se mu kryl s další akcí) a po zbytek závodu tak byl Grassel v čele tabulky s bezpečným náskokem několika desítek kol před ostatními a zvítězil (přestože si meziročně pohoršil o 32 kol na 260).

O druhé a třetí místo do poslední chvíle bojovali resuscitovaní Smraďoši a klánovická Stopa. Stříbro nakonec získali Smraďoši rozdílem pouhých dvou kol.

Bramborovou medaili si zaslouží nová stáj BRĎO Titio za velmi pěkný nováčkovský výkon 200 kol. Na páté místo spadl Sirius, který se poslední třetiny závodu neúčastnil (kdyby však jezdil až do konce a udržel si tempo, mohl by s výkonem cca 279 kol vyhrát), šesté jsou Koloběhny.

Na konci výsledkové listiny je vše jako vloni - trojlístek nízkorychlostních stájí otevírá Klídek, který se ani moc nesnažil zhoršit svůj loňský výkon, což naopak velmi dobře zvládly Wemena (pokles o 99 kol na 44) i poslední Židovice (pokles o 53 na 39).

Díky proměnlivému počasí a opakovaným přeháňkám zejména v pátek večer a sobotu brzo ráno byla trať příjemně rozblácená a vyžadovala značnou dávku zručnosti. Průjezd některých úseků, hlavně odbočky z Brna na Pelhřimov a sjezdu k Želivce, nebyl možný plnou rychlostí (když koloběžka jede jiným směrem než vy, je to problém...) a terén tak měl určitě vliv na celkově nižší výkony letošního ročníku. Nedošlo však k žádným zásadním pádům a trať vydržela sjízdná po celou dobu, takže hurá!

Jediný, kdo letos svůj předchozí výkon překonal, byl Pampeliška, který navzdory tomu, že den před startem odstoupil jeho vyzyvatel Vojta a neměl tedy v závodě konkurenci, zajel o 17 kol více (celkem 161) a nájezdem 257,6 km zvýšil nejen svůj osobní rekord, ale i traťový rekord OneManTeamů v Divoké Šárce, jehož držitelem dosud byl on sám (absolutní rekord OMT 302,4 km zajel Tom ze Stopařů na trati ve Stromovce a v terénu Divoké Šárky je zřejmě nepřekonatelným - i když kdo ví...).

Příští rok se sejdeme v termínu 16. - 17. května 2025!

Žid

Výsledková listina 2024 >>

Předstartovní info

17. květen 2024

Co včera platilo, dnes již neplatí... Kvůli zjištěné nekompatibilitě kolena se sportovními výkony odstupuje z kategorie One Man Teamů Vojta. Pampeliškovi tedy bude soupeřem jen počasí a on sám.

Sekání trávy v Divoké Šárce neproběhlo, při rekognoskaci trati dnes ráno byly všechny trávníky netknuté. Zázemí stájí proto prosím umístěte přednostně pod stromy, příp. na okraj louky, kde tráva není tak vysoká (viz včerejší mail vedoucím stájí).

Naopak přístupová pěšina od benzínky MOL na Evropské je bez problémů schůdná i sjízdná, stejně tak je možné využít vykládací místo vpravo od Evropské 250 m nad benzínkou (viz pravidla § 1.1 )

Žid

Pravidla závodu „24 hodin na koloběžce“ >>

Startovní listina 2024 >>

Výzva pro Grassel

16. květen 2024

Přes termínové i personální komplikace se na poslední chvíli ke startu hlásí také loňský vítěz Sirius. Startovní pole se tedy zaplnilo poměrně rovnoměrně a každá stáj si tak jistě najde svého soupeře...

A nezapomeňte si plecháčky! (viz info v mailu pro vedoucí stájí)

Žid

Do startu zbývá již jen pár dnů...

13. květen 2024

... a na startovní listině přibývají stáje! Zatímco jaro bylo letos o měsíc dřív, závodníci se naopak probouzejí o měsíc později.... Po roční odmlce se nám tedy opět sešikovali Smraďoši a za Židovice snad nakonec také někdo nastoupí. A ještě jedno překvapení by na startovní listině mělo nastat, to ale nebudu zatím ani naznačovat ;-)

Žid

Závod „24 hodin na koloběžce“ otevírá startovní listinu

16. únor 2024

V pořadí již 36. ročník tradičního štafetového závodu se pojede na Dé Jedničce v pražské Divoké Šárce v termínu