Archiv starších aktualit

  

<---    novější

 

 

Sirius obhájil loňské prvenství

13. květen 2023

Vítězem 35. ročníku závodu „24 hodin na koloběžce“ se již podruhé stala stáj Sirius ze stejnojmenného turistického oddílu (vloni vyhrála pod družinovým názvem Kokosáci). Její výkon byl o jedno kolo slabší než ten loňský, náskok před druhým Grasselem se jí však přesto podařilo zvýšit.

Na třetí místo se z pátého vyšvihli Buráci, čímž přeskočili na čtvrté příčce setrvávající Koloběhny, k dotažení na Grassel to však nestačilo. Pátí (jen tři kola za Koloběhnami) skončili skautsko-vedoucovští Skrypta&Popcorn, nováčci pod vedením zkušeného smraďošího závodníka Opičáka.

O více jak třicet kol více než vloni zvládla klánovická Stopa, posunula se tak na šesté místo a začíná atakovat první pětku. O jeden stupínek si polepšily také Arálie.

Osmý Klídek doplatil na to, že pracovně vytížený Dik přenechal řízení stáje svému synátorovi, který bohužel zcela selhal a Klídek pod jeho ostudným vedením zajel historicky nejhorší, tedy nejvyšší počet kol - a nespravilo to ani zpětné odcouvání jednoho kolečka, protože i po jeho odečtení skončil Klídek o jedno kolo před Wemeny a o více jak padesát před posledními Židovicemi. O svém výsostném umístění na posledním místě si tak může nechat už jenom zdát.

Žid

Výsledková listina 2023 >>

 
 

Deset stájí na startovní listině

10. květen 2023

Tak se nám to na poslední chvíli pěkně zaplnilo :-) Do boje o putovní kuželku se opět hlásí Grassel, který zřejmě nemá v úmyslu ji nechat další rok v rukou Siriusu, ambicemi na vítězství se ovšem netají ani Buráci se startovním číslem pět.

K jakým změnám dojde na středních příčkách si netroufám odhadnout, v boji o poslední místo však zřejmě bude v nevýhodě Klídek, neboť bude muset většinu závodu odjezdit bez svého (nejen fyzicky pomalejšího) kapitána, čímž výrazně stoupne průměrná rychlost stáje.

Noční chlad a dešťové přeháňky každopádně objednány jako obvykle, těšte se!

Žid

Pravidla závodu „24 hodin na koloběžce“ >>

Startovní listina 2023 >>

 
 

Štafeta „24 hodin na koloběžce“ už po pětatřicáté

14. duben 2023

Všechny dostatečně odvážné a zážitkuchtivé stáje jsou srdečně zvány na letošní ročník závodu „24 hodin na koloběžce“ v Divoké Šárce v obvyklém termínu

12. - 13. května 2023

Součástí programu sice nebude trhák posledního desetiletí na akcích pro děti, tedy malování na obličej, ale pokud se přihlásí tradiční stáj Klídek, tak až Dik usne, mohlo by dojít na malování na pleš... No a v případě vhodné skladby luštěnin k večeři se třeba i podaří proměna jeho spacáku v nafukovací skákací hrad ;-) Vstupné na tyto doprovodné atrakce je dobrovolné!

Žid

Pravidla závodu „24 hodin na koloběžce“ >>

Startovní listina 2023 >>

 

 

starší --->

  


 

© Žid
kolobezky@atlas.cz