Archiv starších aktualit

  

<---    novější

 

V bahenním závodech zvítězil pošesté Grassel. Nejlepší OMT je Wemen

15. květen 2021

Trasa čtyřiadvacetihodinovky v Divoké Šárce je náročnější na techniku jízdy, než tomu bývalo v rovinaté a plně vyasfaltované Stromovce. Stáje, které si letos uspořádaly „organizovaný amatérský sport dětí a mládeže venku ve skupinách max. 20 osob na jednom odděleném sportovišti o ploše min 15 m2 na 1 osobu bez ochrany dýchacích cest s podmínkou testování, kontroly dodržování hyg. epid. režimu a sledování výskytu nákazy v oddílech“, se o tom díky nevídané (ne)přízni počasí přesvědčily na vlastní kůži. Již čtyři dny předem vydatně pršelo (hladiny vodních toků překračovaly 1. povodňový stupeň), a terén tak byl před startem poměrně kvalitně nasáklý vodou – od poslední přeháňky uplynulo jen cca 10 hodin... A bohužel poslední nebyla – hodinu a půl poté, co sedm stájových jezdců a dva sólisté odstartovali, přišel stejně dlouho trvající déšt. Pod koly závodních strojů se nezpevněné části trasy velmi rychle měnily v postupně se rozšiřující bahniště, ve kterém byla jízda na koloběžce ne nepodobná sjezdu na snowboardu... (O vzhledu jezdců se ani není třeba zmiňovat.) Během noci a dopoledne sice některé části trasy poměrně slušně vyschly a jinde již alespoň neodstřikovala voda od kol, ale dvě hodiny před koncem dorazila narychlo další intenzivní přeprška, aby byl závěr patřičně šťavnatý a nikdo neodcházel domů se suchými věcmi.

I přesto všech sedm stájí vytrvalo celých 24 hodin a oba „One Man Team“ jezdci s přestávkami také.

Největšími překvapeními byla zcela nová stáj Olymp, která se při své premiéře umístila na třetím místě, a Kokosáci (generačně obměněná stáj Sirius), obsadivší rovnou stříbrnou příčku. Naopak takřka žádným překvapením nebyl ani popáté v řadě – a celkově již pošesté – vítězný Grassel (i když bez práce to rozhodně nebylo), ani poslední Klídek, který pro udržení této pozice například neváhal (zřejmě podle vzoru rockových hvězd, rozbíjejících na pódiu kytary) zlomit koloběžku či zajet záporné kolečko (pozpátku a v protisměru). Solidní čtvrté místo obsadily devět let pauzírující Koloběhny (ex Rychlonožky), následovány UFO a Wemeny.

V kategorii „OMT – One Man Team“ předvedli Opičák a Wemen coby sólojezdci úctyhodné výkony. O 14,4 km lepší Wemen dokonce svým výkonem 128 km de facto dojel z Prahy do Jihlavy (a málem se pak nestihl včas vrátit na vyhodnocení).

Příští ročník závodu „24 hodin na koloběžce“ se doufejme pojede v lepších a sušších časech, a to 13. - 14. května 2022!

Žid

Výsledková listina 2021 >>

Výsledky 1987 - 2021 >>

Přehled vítězů 1987 - 2021 >>

 

Mylun má nového vyzyvatele v kategorii OMT. A počasí zajištěno...

13. květen 2021

Po letech v roli kapitána stáje Wemena se Mylun letos rozhodl pro sólový projekt a nastupuje do závodu v kategorii OneManTeam. Několikanásobný účastník (a vítěz) této kategorie Opičák se však rozhodl, že mu to nedá zadarmo a odstartuje opět jako OMT. Tak kdo dál? Hledá se OneWomenTeam! ;-)

A ještě jedna dobrá zpráva – po úděsném počasí na začátku tohoto týdne jsem se rozhodl zasáhnout a objednal jsem na víkend tradiční koloběžkové počasí. Takže bude opět zima a deštivo, jak jsme zvyklí. Hurá!!! ;-)

Žid

Startovní listina 2021 >>

 

Na startu se objeví zcela nová stáj Olymp i resuscitované Rychlonožky

13. květen 2021

Koloběžkovou čtyřiadvacetihodinovku si letos premiérově vyzkouší stáj Olymp z pražského Břevnova. Původ má v dětském ragbyovém týmu, takže to asi budou jezdci s hodně ostrými lokty!

Naopak se zkušeností z roku 2012 se po 9 letech do závodu znovu odvažují vstoupit Rychlonožky, tentokrát pod novým názvem Koloběhny. Uvidíme, jestli v mezičase pilně trénovaly, a nebo je letošní účast opět odrovná na dalších 9 let...

Žid

Startovní listina 2021 >>

 

Volejte sláva a tři dny se radujte, letošní „koloběžky“ budou!

25. duben 2021

Od 3. května 2021 již bude možné provozovat „organizovaný amatérský sport dětí a mládeže venku ve skupinách max. 20 osob na jednom odděleném sportovišti o ploše min 15 m2 na 1 osobu bez ochrany dýchacích cest s podmínkou testování, kontroly dodržování hyg. epid. režimu a sledování výskytu nákazy v oddílech“.

V tomto režimu se tedy v tradičním květnovém termínu

14. - 15. května 2021

uskuteční 33. ročník „24 hodin na koloběžce“ každá z přihlášených stájí si uspořádá akci dle výše uvedené specifikace a pravidel „24 hodin na koloběžce“Tak neváhejte a přihlašujte své stáje, louka je velká! ;-)

Žid

Pravidla závodu „24 hodin na koloběžce“ >>

Startovní listina 2021 >>

 

starší --->

  


 

© Žid
kolobezky@atlas.cz